Portal - M. Jaworzno
Strona główna / Archiwum 2002-07 / Mówimy nie! Korupcji
    
Dziennikarstwo w II LO
Szkolne wiadomości 2008/09
Nasze miasto
Kosmate Myśli
Muzyka
Fotografia
Sport
Szkolny Klub Europejski
Technologia informacyjna
Uśmiech, please!
Język angielski
Linki
Archiwum 2002-07
Archiwum 2007/08
Galeria 2008/09
Niezapominajki
polski
Mówimy nie! KorupcjiMówimy nie! Korupcji

 

Korupcja-to słowo wielu nam kojarzy się negatywnie i budzi skojarzenia z politykami, lekarzami i sędziami...Aby korupcji było coraz mniej, podejmowane są akcje mające na celu ukazać szkodliwość tego przestępstwa.

W czwartek 19 kwietnia organizatorzy oraz szkoły biorące udział w tym przedsięwzięciu spotkały się pod hala MCKiSu, aby przejść pod urząd miejski. Nie zabrakło również naszego liceum wśród pochodu. Uczniowie zaopatrzeni w etykiety z napisem: „młodzi przeciw korupcji” oraz kolorowe transparenty przemaszerowali ulicą Grunwaldzką na parking przed urzędem. Nie obyło się bez skandowania haseł antykorupcyjnych. Do zebranych wyszedł przedstawiciel rady miasta, który przez symboliczne potarganie kartki z napisem „ korupcja” pokazał, że Jaworzno mówi stanowcze „nie” temu zjawisku. Nad bezpieczeństwem pochodu czuwała jaworznicka policja.

Tylko jednogłośny sprzeciw korupcji może spowodować, że ludzie zastanowią się czy warto za kilkaset złotych dać się przekupić. Jednak nadzieja miasta i Polski zależy od młodych ludzi, którzy takimi manifestacjami udowadniają, że nigdy nie dadzą się skorumpować.

               Piotr Sitnik 1 A


 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP